Anna Kendrick első rendezésében a legfélelmetesebb randiélményt eleveníti meg.
Az Oscar-jelölt színésznő, Anna Kendrick – Zoë Kravitzhoz hasonlóan, akinek augusztusban debütált a Vészjelzés c. filmje – rendezői székbe ült és már idén láthatjuk a filmjét. A Woman of the Hour egy valós esetet feldolgozva idézi meg a nők egyik legrosszabb félelmét:
mi van, ha a randipartner valami rosszat tesz velünk? Sőt, egy sorozatgyilkos?
Ehhez pedig jön egy randijátékos keret, ami egyszerre érdekessé és még bizarrabbá teszi az esetet. Pedig a történetnek ezt a részét az élet inspirálta: az 1970-es években a népszerű amerikai randiműsorban, a The Dating Game-ben egymás mellé castingoltak egy dráma tanárnőt, Cheryl Bradshaw-t és Rodney Alcala sorozatgyilkost, aki meg is nyerte a kérdéses játékot. Alcala 1977 és 1979 között öt gyilkosságot követett el (ezért szokták „Randijátékos gyilkosnak” (Dating Game Killer) is nevezni), köztük egy nyolcéves ellen – és ezek csak a tudott esetek. Bár 2021-ben következett haláláig a kaliforniai rendőrség 8 gyilkosságot tudott a gyilkosra bizonyítani, tényleges áldozatainak száma sokkal több lehet – jelenleg 50 és 130 közé becsülik.
A Woman of the Hour ezt a bizarr szituációt igyekszik felidézni: Sheryl (Kendrick) éppen randizik egy férfivel (Daniel Zovatto), aki miatt egyre kényelmetlenebbül érzi magát. Valami nincs rendben a férfivel. A nő megérzései helyesek: magával Rodney Alcala, az Egyesült Államok legveszélyesebb sorozatgyilkosával ült egy asztalhoz. De hogyan lehet megúszni egy randit egy gyilkossal?
Október 18-án kiderül, ugyanis ezen a napon érkezik a film a Netflix kínálatába.
Előzetes:
Már követed a Roboraptort, de mégis lemaradsz a legfrissebb kritikákról, hírekről? A Roboraptor hírlevél segít ebben! Hetente a postafiókodba küldi cikkeinket, hogy Te döntsd el, mit akarsz olvasni, ne a gépek.