Július 25-től vetítik a hazai mozik 2024 egyetlen Marvel Filmjét, a Deadpool és Rozsomákot, amiben Ryan Reynolds és Hugh Jackman akciózik egy kiadósat a multivezummá alakított játszótéren. Ha nem lenne elég ennyi önironikus-multiverzumos bulika, akkor tudunk ajánlani egy csokorra való képregényt és néhány előző rész bepótlását.
A Deadpool-filmek újrázása
A legkézenfekvőbb készülés természetesen a Deadpool és a Deadpool 2. pótlása vagy újrázása. Amit olyan szempontból is ajánlunk, hogy az akkori várakozások mellett hogyan teljesített, és 2024-ből visszanézve mit ad ilyen téren a Deadpool, amikor már mögöttünk van az MCU saját kísérletező vonaláról egy WandaVízió, egy What If…?, vagy egy megosztó She-Hulk.
Deadpool – Öt dolog, amiért nem kéne, hogy működjön, de aztán mégis működik!
És persze Logan
Ha már Hugh Jackman a 2017-es búcsúja után visszatér egy új Marvel-buliba, szintén érdemes elővenni a Logant. Ami pont a komorságával és kiábrándultságával mutatott valami újat a Marvel világából (és nem mellesleg egy akkortájt régóta esedékes JÓ X-men-filmet hozott el).
Deadpool-képregények krémje
Ha még több, esetleg frissebb Deadpool-sztorira vágynánk, akkor irány a képregények világa!
Deadpool: Ölégia
Az itthon elérhető Deadpool-képregények közül a legnagyobb és legokosabb ámokfutás az Ölégia. A koncepció első ránézésre egyszerű: a Nagyszájú Zsoldos lekardozza az egész Marvel univerzumot, aztán pedig a szépirodalmi kánont, végül pedig saját magát (pontosabban a variánsait). Hogy miért vetemedik erre? Deadpool nagyon jól tudja, hogy ő fikciós alak, és ezért arra jut, hogy a legjobb, amit tehet a többi kitalált szereplővel, ha felszabadítja őket. Úgy, hogy kinyírja őket. Az enyhén is szólva furcsa megoldás eredménye egy igazi bűnös élvezet, amiben némi médiakritika is felfedezhető.
Deadpool Szamuráj
A Deadpool-képregényekben az a jó, hogy ha kivesszük Deadpoolt a Marvel kontinuumból, úgyis élvezhető marad. Erre szórakoztató példa a Deadpool Szamuráj manga, ami maximálisan kiaknázza Deadpool kifelebeszélő stílusát. A jól ismert Deadpool-humor mellett Sanshiro Kasama pedig maximálisan kihasználja a manga formátumot is, amivel grafikailag újszerű, nem manga olvasóként néhol meglepő, de fantasztikus képeket teremt a Deadpool-féle őrületből.
Deadpool talán még soha nem volt annyira szerethető, mint szamurájként – kritika
Deadpool: Zsémbes Zsoldos
A jó öreg multiverzumra felhúzva Deadpool saját feje után megy! És ezeregyszer találkozik önmagával. Igazi, sötét, mindenre és mindenkire fityethányó humorú képregény ez, ami a Deadpool variánsok színes skáláját és a benne lévő ötletcsírát is megvillantja. Az Amerika kapitány szerű Őrnagytól a Vadnyugatot rettegésben tartó Deadpoolig minden van itt (és persze az eseményeket beindítő Marvel Zombies-ból szalajtott Kobak), mi Marvel olvasónak ingere lehet.
Interdimenzionális trollkodás a világ legelvetemültebb szuperhősével
Deadpool és Megtorló
Deadpool nemcsak Rozsomákkal gabalyodott össze a Marvel Univerzumban, hanem számtalan más hőssel is, köztük Kábellel vagy Sólyomszemmel. Az itthon elérhető képregények közül a Megtorlós akciózását ajánljuk. Ami azért tud érdekes lenni a hasonló „én hősöm vs. te hősöd” sztorik között, mert folyamatosan változik a harcolófelek dinamikája. Hol partnerek, hol riválisok, sőt, lehet nagyon is hasonlóak! Mindezt egy képregényoldalakon pörgő kvázi akciófilmként élvezhetjük.
És mellé egy kis Rozsomák
Ha túltelítődnénk Deadpoolal, de még nem szakadnánk el a Marvel-vonaltól, akkor Wolverine Noir! Ami whiskyt és szivart adott Logan kezébe. És ez milyen jól áll neki! Stuart Moore fogja Rozsomák tragikusabb vonásait, és az 1930-as évek Amerikájába teszi, ezzel még több árnyalatot adva a karakternek. Maga a képregény nem mellesleg egy pazar detektívtörténet.
Ha fele ilyen jó lesz a Deadpool és Rozsomák film, már nyertünk – Rozsomák Noir kritika
Már követed a Roboraptort, de mégis lemaradsz a legfrissebb kritikákról, hírekről? A Roboraptor hírlevél segít ebben! Hetente a postafiókodba küldi cikkeinket, hogy Te döntsd el, mit akarsz olvasni, ne a gépek.