Nőjogi aktivisták szerint a Wonder Woman nem éppen a legfeminisitább film a világon.
Wonder Woman kétségtelenül a DC legjobb filmje lett, ezt nem csak a számok (769 millió dolláros összbevételt produkált) hanem a kritika is alátámasztja, friss, üde és szórakoztató, ráadásul az első olyan női főhős, aki valamilyen nagyobb képregény-univerzumban saját filmet kapott. Sokan egyből feminista remekműnek kiáltották ki, pedig különösebb feminista törekvése nincsen a filmnek, csak egyszerűen azt mutatja be, hogy milyen lehetett (szuperhős)nőnek lenni az első világháborúban. A Wonder Woman jó film, de megosztó a tekintetben, hogy mennyire segíti elő a női emancipációt.
- Miért volt minden nőnek behajlakkozva a haja az Amazonok szigetén?
- Rasszizmus-e csempészként ábrázolni egy amerikai őslakost, egyáltalán hívhatjuk-e indiánnak?
- Miért nem mernek a filmkészítők izmos nőket bemutatni?
- Miért nem szőrős az amazonok hónalja?
- Miért mindig a férfi menti meg a nőt és nem fordítva?
Vetődtek fel a furábbnál furább, mégis releváns és érdekes elemzői szempontot adó kérdések a „Drágám, hol a vacsorám?„ című, nőjogi beszélgetős műsor legutóbbi adásában, ahol Mihalovics Éva műsorvezető meghívására vendégeskedtem.
Már követed a Roboraptort, de mégis lemaradsz a legfrissebb kritikákról, hírekről? A Roboraptor hírlevél segít ebben! Hetente a postafiókodba küldi cikkeinket, hogy Te döntsd el, mit akarsz olvasni, ne a gépek.